Advanced Custom Fields - en to el translation catalogue (598 entries)

en: Start a new group of tabs at this tab.
el: Ξεκινήστε μια νέα ομάδα από καρτέλες σε αυτή την καρτέλα.

en: New Tab Group
el: Νέα Ομάδα Καρτελών

en: Use a stylized checkbox using select2
el: Παρουσιάστε τα checkbox στυλιζαρισμένα χρησιμοποιώντας το select2

en: Save Other Choice
el: Αποθήκευση Άλλης Επιλογής

en: Allow Other Choice
el: Να Επιτρέπονται Άλλες Επιλογές

en: Add Toggle All
el: Προσθήκη Εναλλαγής Όλων

en: Save Custom Values
el: Αποθήκευση Προσαρμοσμένων Τιμών

en: Allow Custom Values
el: Να Επιτρέπονται Προσαρμοσμένες Τιμές

en: Checkbox custom values cannot be empty. Uncheck any empty values.
el: Οι προσαρμοσμένες τιμές των checkbox δεν επιτρέπεται να είναι κενές. Αποεπιλέξετε τις κενές τιμές.

en: Updates
el: Ανανεώσεις

en: Advanced Custom Fields logo
el: Λογότυπος Advanced Custom Fields

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Field Group Title
el: Τίτλος Ομάδας Πεδίων

en: Add title
el: Προσθήκη τίτλου

note: translators: %s url to getting started guide
en: New to ACF? Take a look at our <a href="%s" target="_blank">getting started guide</a>.
el: Είστε καινούριοι στο ACF; Κάνετε μια περιήγηση στον <a href="%s" target="_blank">οδηγό εκκίνησης για νέους</a>.

en: Add Field Group
el: Προσθήκη Ομάδας Πεδίων

note: translators: %s url to creating a field group page
en: ACF uses <a href="%s" target="_blank">field groups</a> to group custom fields together, and then attach those fields to edit screens.
el: To ACF χρησιμοποιεί <a href="%s" target="_blank">ομάδες πεδίων</a> για να ομαδοποιήσει προσαρμοσμένα πεδία και να τα παρουσιάσει στις οθόνες επεξεργασίας.

en: Add Your First Field Group
el: Προσθέστε την Πρώτη σας Ομάδα Πεδίων

en: Upgrade Now
el: Αναβάθμιση Τώρα

en: Options Pages
el: Σελίδες Ρυθμίσεων

en: Gallery Field
el: Πεδίο Gallery

en: Flexible Content Field
el: Πεδίο Flexible Content

en: Repeater Field
el: Πεδίο Repeater

en: Unlock Extra Features with ACF PRO
el: Ξεκλειδώστε Επιπλέον Δυνατότητες με το ACF PRO

en: Delete Field Group
el: Διαγραφή Ομάδας Πεδίων

note: translators: 1: Post creation date 2: Post creation time
en: Created on %1$s at %2$s
el: Δημιουργήθηκε την %1$s στις %2$s

en: Group Settings
el: Ρυθμίσεις Ομάδας

en: Location Rules
el: Κανόνες Τοποθεσίας

note: translators: %s url to field types list
en: Choose from over 30 field types. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
el: Επιλέξτε από περισσότερους από 30 τύπους πεδίων. <a href="%s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα</a>.

en: Get started creating new custom fields for your posts, pages, custom post types and other WordPress content.
el: Ξεκινήστε να δημιουργείτε νέα προσαρμοσμένα πεδία για τα άρθρα, τις σελίδες, τα custom post types και γενικότερα το περιεχόμενο του WordPress.

en: Add Your First Field
el: Προσθέστε το Πρώτο σας Πεδίο

en: Add Field
el: Προσθήκη Πεδίου

en: Presentation
el: Παρουσίαση

en: Validation
el: Επικύρωση

en: General
el: Γενικά

en: Import JSON
el: Εισαγωγή JSON

en: Export Field Groups - Generate PHP
el: Εξαγωγή Ομάδων Πεδίων - Παραγωγή PHP

en: Export As JSON
el: Εξαγωγή ως JSON

en: Field group deactivated. | %s field groups deactivated.
el[0]: Η ομάδα πεδίων έχει απενεργοποιηθεί.
el[1]: %s ομάδες πεδίων έχουν απενεργοποιηθεί.

en: Field group activated. | %s field groups activated.
el[0]: Η ομάδα πεδίων ενεργοποιήθηκε.
el[1]: %s ομάδες πεδίων ενεργοποιήθηκαν.

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Deactivate this item
el: Απενεργοποιήστε αυτό το αντικείμενο

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate this item
el: Ενεργοποιήστε αυτό το αντικείμενο

en: Move field group to trash?
el: Να μεταφερθεί αυτή η ομάδα πεδίων στον κάδο;

[ctx: post status]
en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields PRO.
el: Το Advanced Custom Fields και το Advanced Custom Fields PRO δεν πρέπει να είναι ταυτόχρονα ενεργά. Το Advanced Custom Fields PRO έχει απενεργοποιηθεί αυτόματα.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields.
el: Το Advanced Custom Fields και το Advanced Custom Fields PRO δεν πρέπει να είναι ταυτόχρονα ενεργά. Το Advanced Custom Fields έχει απενεργοποιηθεί αυτόματα.

en: <strong>%1$s</strong> - We've detected one or more calls to retrieve ACF field values before ACF has been initialized. This is not supported and can result in malformed or missing data. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to fix this</a>.
el: <strong>%1$s</strong> - Ανιχνεύθηκαν μία ή περισσότερες κλήσεις για ανάκτηση τιμών πεδίων ACF προτού το ACF αρχικοποιηθεί. Αυτό δεν υποστηρίζεται και μπορεί να καταλήξει σε παραποιημένα ή κενά. <a href="%2$s" target="_blank">Μάθετε πώς να το διορθώσετε</a>.

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
el[0]: Το %1$s πρέπει να έχει έναν χρήστη με ρόλο %2$s.
el[1]: Το %1$s πρέπει να έχει έναν χρήστη με έναν από τους παρακάτω ρόλους: %2$s.

en: %1$s must have a valid user ID.
el: Το %1$s πρέπει να έχει ένα έγκυρο ID χρήστη.

en: Invalid request.
el: Μη έγκυρο αίτημα.

en: %1$s is not one of %2$s
el: Το %1$s δεν είναι ένα από τα %2$s.

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
el[0]: To %1$s πρέπει να έχει τον όρο %2$s.
el[1]: To %1$s πρέπει να έχει έναν από τους παρακάτω όρους: %2$s.

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
el[0]: Το %1$s πρέπει να έχει post type %2$s.
el[1]: Το %1$s πρέπει να έχει ένα από τα παρακάτω post type: %2$s.

en: %1$s must have a valid post ID.
el: Το %1$s πρέπει να έχει ένα έγκυρο post ID.

en: %s requires a valid attachment ID.
el: Το %s απαιτεί ένα έγκυρο attachment ID.

en: Show in REST API
el: Να εμφανίζεται στο REST API

en: Enable Transparency
el: Ενεργοποίηση Διαφάνειας

en: Gallery (Pro only)
el: Gallery (Μόνο στην Pro)

en: Clone (Pro only)
el: Clone (Μόνο στην Pro)

en: Flexible Content (Pro only)
el: Flexible Content (Μόνο στην Pro)

en: Repeater (Pro only)
el: Repeater (Μόνο στην Pro)

[ctx: post status]
en: Active
el: Ενεργό

en: '%s' is not a valid email address
el: Το '%s' δεν είναι έγκυρη διεύθυνση email.

en: Color value
el: Τιμή χρώματος

en: Select default color
el: Επιλέξτε το προεπιλεγμένο χρώμα

en: Clear color
el: Εκκαθάριση χρώματος

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Options
el: Επιλογές

en: Users
el: Χρήστες

en: Menu items
el: Στοιχεία μενού

en: Widgets
el: Μικροεφαρμογές

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Taxonomies
el: Ταξινομίες

en: Posts
el: Άρθρα

en: JSON field group (newer)
el: JSON field group (νεότερο)

en: Original field group
el: Αρχικό field group

en: Last updated: %s
el: Τελευταία ενημέρωση: %s

en: Sorry, this field group is unavailable for diff comparison.
el: Λυπούμαστε, αυτή η ομάδα πεδίων δεν είναι διαθέσιμη για σύγκριση διαφορών.

en: Invalid field group ID.
el: Μη έγκυρο field group ID.

en: Invalid field group parameter(s).
el: Μη έγκυρες παράμετροι field group.

en: Awaiting save
el: Αναμονή αποθήκευσης

en: Saved
el: Αποθηκεύτηκε

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Review changes
el: Ανασκόπηση αλλαγών

en: Located in: %s
el: Βρίσκεται στο: %s

en: Located in plugin: %s
el: Βρίσκεται στο πρόσθετο: %s

en: Located in theme: %s
el: Βρίσκεται στο θέμα: %s

en: Various
el: Διάφορα

en: Sync changes
el: Συγχρονισμός αλλαγών

en: Loading diff
el: Φόρτωση διαφορών

en: Review local JSON changes
el: Ανασκόπηση τοπικών αλλαγών στο JSON

en: Visit website
el: Επισκεφθείτε τον ιστότοπο

en: View details
el: Προβολή λεπτομερειών

en: Version %s
el: Έκδοση %s

en: Information
el: Πληροφορία

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
el: <a href="%s" target="_blank">Υποστήριξη</a>. Οι επαγγελματίες στην Υποστήριξή μας θα σας βοηθήσουν με τις πιο προχωρημένες τεχνικές δυσκολίες σας.

en: <a href="%s" target="_blank">Discussions</a>. We have an active and friendly community on our Community Forums who may be able to help you figure out the ‘how-tos’ of the ACF world.
el: <a href="%s" target="_blank">Συζητήσεις</a>. Διαθέτουμε μια ενεργή και φιλική κοινότητα στα Community Forums μας, που πιθανόν να μπορέσει να σας βοηθήσει στα "πώς και τι" του κόσμου του ACF.

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
el: <a href="%s" target="_blank">Τεκμηρίωση</a>. Η εκτεταμένη μας τεκμηρίωσή περιέχει αναφορές και οδηγούς για τις περισσότερες από τις περιπτώσεις που τυχόν συναντήσετε.

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
el: Είμαστε παθιασμένοι σχετικά με την υποστήριξη και θέλουμε να καταφέρετε το καλύτερο μέσα από τον ιστότοπό σας με το ACF. Αν συναντήσετε δυσκολίες, υπάρχουν πολλά σημεία στα οποία μπορείτε να αναζητήσετε βοήθεια:

en: Help & Support
el: Βοήθεια & Υποστήριξη

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
el: Χρησιμοποιήστε την καρτέλα Βοήθεια & Υποστήριξη για να επικοινωνήστε μαζί μας στην περίπτωση που χρειαστείτε βοήθεια.

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
el: Προτού δημιουργήσετε το πρώτο σας Field Group, σας συστήνουμε να διαβάσετε τον οδηγό μας <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> για να εξοικειωθείτε με τη φιλοσοφία του προσθέτου και τις βέλτιστες πρακτικές του.

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
el: Το πρόσθετο Advanced Custom Fields παρέχει έναν οπτικό κατασκευαστή φορμών που σας επιτρέπει να προσαρμόζετε τις οθόνες επεξεργασίας του WordPress με νέα πεδία, καθώς και ένα διαισθητικό API για να παρουσιάζετε τις τιμές των custom field σε οποιοδήποτε template file ενός θέματος.

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Location type "%s" is already registered.
el: Ο τύπος τοποθεσίας "%s" είναι ήδη καταχωρημένος.

en: Class "%s" does not exist.
el: Η κλάση "%s" δεν υπάρχει.

en: Invalid nonce.
el: Μη έγκυρο nonce.

en: Error loading field.
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση του πεδίου.

en: Location not found: %s
el: Δεν βρέθηκε η τοποθεσία: %s

en: <strong>Error</strong>: %s
el: <strong>Σφάλμα</strong>: %s

en: Widget
el: Μικροεφαρμογή

en: User Role
el: Ρόλος Χρήστη

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Post Format
el: Μορφή Άρθρου

en: Menu Item
el: Στοιχείο Μενού

en: Post Status
el: Κατάσταση Άρθρου

en: Menus
el: Μενού

en: Menu Locations
el: Τοποθεσίες Μενού

en: Menu
el: Μενού

en: Post Taxonomy
el: Ταξινομία Άρθρου

en: Child Page (has parent)
el: Υποσελίδα (έχει γονέα)

en: Parent Page (has children)
el: Γονική Σελίδα (έχει απογόνους)

en: Top Level Page (no parent)
el: Σελίδα Ανωτάτου Επιπέδου (χωρίς γονέα)

en: Posts Page
el: Σελίδα Άρθρων

en: Front Page
el: Αρχική Σελίδα

en: Page Type
el: Τύπος Άρθρου

en: Viewing back end
el: Προβολή του back end

en: Viewing front end
el: Προβολή του front end

en: Logged in
el: Συνδεδεμένος

en: Current User
el: Τρέχων Χρήστης

en: Page Template
el: Πρότυπο Σελίδας

en: Register
el: Εγγραφή

en: Add / Edit
el: Προσθήκη / Επεξεργασία

en: User Form
el: Φόρμα Χρήστη

en: Page Parent
el: Γονέας Σελίδας

en: Super Admin
el: Υπερδιαχειριστής

en: Current User Role
el: Ρόλος Τρέχοντος Χρήστη

en: Default Template
el: Προεπιλεγμένο Πρότυπο

en: Post Template
el: Πρότυπο Άρθρου

en: Post Category
el: Κατηγορία Άρθρου

en: All %s formats
el: Όλες οι %s μορφές

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: %s value is required
el: Η τιμή του %s είναι υποχρεωτική

en: Show this field if
el: Εμφάνιση αυτού του πεδίου αν

en: Conditional Logic
el: Λογική Υπό Συνθήκες

en: and
el: και

en: Local JSON
el: Τοπικό JSON

en: Clone Field
el: Πεδίο Κλώνου

en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
el: Επιβεβαιώστε επίσης ότι όλα τα επί πληρωμή πρόσθετα (%s) είναι ενημερωμένα στην τελευταία τους έκδοση.

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
el: Αυτή η έκδοση περιέχει βελτιώσεις στη βάση δεδομένων σας κι απαιτεί μια αναβάθμιση.

en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
el: Ευχαριστούμε που αναβαθμίσατε στο  %1$s v%2$s!

en: Database Upgrade Required
el: Απαιτείται Αναβάθμιση Βάσης Δεδομένων

en: Options Page
el: Σελίδα Επιλογών

en: Gallery
el: Συλλογή

en: Flexible Content
el: Ευέλικτο Περιεχόμενο

en: Repeater
el: Επαναλήπτης

en: Back to all tools
el: Πίσω σε όλα τα εργαλεία

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
el: Αν περισσότερα από ένα field group εμφανίζονται στην οθόνη επεξεργασίας, τότε θα χρησιμοποιηθούν οι ρυθμίσεις του πρώτου (αυτού με το χαμηλότερον αριθμό σειράς)

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
el: <b>Επιλέξτε</b> στοιχεία για να τα <b>αποκρύψετε</b> από την οθόνη τροποποίησης.

en: Hide on screen
el: Απόκρυψη σε οθόνη

en: Send Trackbacks
el: Αποστολή Παραπομπών

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Page Attributes
el: Χαρακτηριστικά Σελίδας

en: Format
el: Μορφή

en: Author
el: Συντάκτης

en: Slug
el: Σύντομο όνομα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Comments
el: Σχόλια

en: Discussion
el: Συζήτηση

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Content Editor
el: Επεξεργαστής Περιεχομένου

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Shown in field group list
el: Εμφανίζεται στη λίστα ομάδας πεδίων

en: Field groups with a lower order will appear first
el: Ομάδες πεδίων με χαμηλότερη σειρά θα εμφανιστούν πρώτες

en: Order No.
el: Αρ. Παραγγελίας

en: Below fields
el: Παρακάτω πεδία

en: Below labels
el: Παρακάτω ετικέτες

en: Instruction placement
el: Τοποθέτηση οδηγιών

en: Label placement
el: Τοποθέτηση ετικέτας

en: Side
el: Πλάι

en: Normal (after content)
el: Κανονικό (μετά το περιεχόμενο)

en: High (after title)
el: Ψηλά (μετά τον τίτλο)

en: Position
el: Τοποθεσία

en: Seamless (no metabox)
el: Ενοποιημένη (χωρίς metabox)

en: Standard (WP metabox)
el: Κλασική (με WP metabox)

en: Style
el: Στυλ

en: Type
el: Τύπος

en: Key
el: Κλειδί

note: translators: Hidden accessibility text for the positional order number of the field.
en: Order
el: Σειρά

en: Close Field
el: Κλείσιμο Πεδίου

en: class
el: κλάση

en: width
el: πλάτος

en: Wrapper Attributes
el: Ιδιότητες Πλαισίου

en: Required
el: Απαιτείται

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
el: Οδηγίες προς τους συγγραφείς. Ορατό όταν υποβάλλοντα τα δεδομένα

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: Field Type
el: Τύπος Πεδίου

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
el: Μια λέξη, χωρίς κενά. Επιτρέπονται κάτω παύλες και παύλες

en: Field Name
el: Όνομα Πεδίου

en: This is the name which will appear on the EDIT page
el: Αυτό είναι το όνομα που θα εμφανιστεί στην σελίδα ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗΣ.

en: Field Label
el: Επιγραφή Πεδίου

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete field
el: Διαγραφή πεδίου

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Move field to another group
el: Μετακίνηση του πεδίου σε άλλο group

en: Duplicate field
el: Δημιουργία αντιγράφου του πεδίου

en: Edit field
el: Τροποποίηση πεδίου

en: Drag to reorder
el: Σύρετε για αναδιάταξη

en: Show this field group if
el: Εμφάνιση αυτής της ομάδας πεδίου αν

en: No updates available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
el: Η αναβάθμιση της βάσης δεδομένων ολοκληρώθηκε. <a href="%s">Δείτε τι νέο υπάρχει</a>

en: Reading upgrade tasks...
el: Πραγματοποιείται ανάγνωση εργασιών αναβάθμισης...

en: Upgrade failed.
el: Η αναβάθμιση απέτυχε.

en: Upgrade complete.
el: Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε.

en: Upgrading data to version %s
el: Πραγματοποιείται αναβάθμιση δεδομένων στην έκδοση %s

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
el: Συνιστάται ιδιαίτερα να πάρετε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας προτού να συνεχίσετε. Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εκτελέσετε την ενημέρωση τώρα;

en: Please select at least one site to upgrade.
el: Παρακαλούμε επιλέξτε τουλάχιστον έναν ιστότοπο για αναβάθμιση.

en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
el: Η Αναβάθμιση της Βάσης Δεδομένων ολοκληρώθηκε. <a href="%s">Επιστροφή στον πίνακα ελέγχου του δικτύου</a>

en: Site is up to date
el: Ο ιστότοπος είναι ενημερωμένος

en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
el: Ο ιστότοπος απαιτεί αναβάθμιση της βάσης δεδομένων από %1$s σε%2$s

en: Site
el: Ιστότοπος

en: Upgrade Sites
el: Αναβάθμιση Ιστοτόπων

en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
el: Οι παρακάτω ιστότοποι απαιτούν αναβάθμιση της Βάσης Δεδομένων. Επιλέξτε αυτούς που θέλετε να ενημερώσετε και πατήστε το %s.

en: Add rule group
el: Προσθήκη ομάδας κανόνων

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
el: Δημιουργήστε μια ομάδα κανόνων που θα καθορίζουν ποιες επεξεργασίας θα χρησιμοποιούν αυτά τα πεδία

en: Rules
el: Κανόνες

en: Copied
el: Αντιγράφηκε

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: The following code can be used to register a local version of the selected field group(s). A local field group can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file.
el: Ο παρακάτω κώδικας μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να δηλώσετε μια τοπική έκδοση των επιλεγμένων field group. Ένα τοπικό local field group μπορεί να δώσει πολλά οφέλη, όπως ταχύτεροι χρόνοι φόρτωσης, version control & δυναμικά πεδία/ρυθμίσεις. Απλώς αντιγράψτε και επικολλήστε τον παρακάτω κώδικά στο αρχείο functions.php του θέματός σας ή κάντε το include σε ένα εξωτερικό αρχείο.

en: Select the field groups you would like to export and then select your export method. Export As JSON to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Generate PHP to export to PHP code which you can place in your theme.
el: Επιλέξτε τα field group που θα θέλατε να εξαγάγετε και έπειτα επιλέξτε τη μέθοδο εξαγωγής που προτιμάτε. Χρησιμοποιήστε το κουμπί μεταφόρτωσης για να εξαγάγετε ένα αρχείο .json το οποίο θα μπορείτε στη συνέχεια να εισαγάγετε σε μια άλλη εγκατάσταση ACF. Χρησιμοποιήστε το κουμπί παραγωγής για να εξαγάγετε PHP κώδικα τον οποίο μπορείτε να τοποθετήσετε έπειτα στο θέμα σας.

en: Select Field Groups
el: Επιλογή ομάδων πεδίων

en: Exported 1 field group. | Exported %s field groups.
el[0]: Έγινε εξαγωγή 1 ομάδας πεδίων.
el[1]: Έγινε εξαγωγή %s ομάδων πεδίων.

en: No field groups selected
el: Δεν επιλέχθηκε καμία ομάδα πεδίων

en: Generate PHP
el: Δημιουργία PHP

en: Export Field Groups
el: Εξαγωγή Ομάδων Πεδίων

en: Imported 1 field group | Imported %s field groups
el[0]: Έγινε εισαγωγή 1 ομάδας πεδίων
el[1]: Έγινε εισαγωγή %s ομάδας πεδίων

en: Import file empty
el: Εισαγωγή κενού αρχείου

en: Incorrect file type
el: Εσφαλμένος τύπος αρχείου

en: Error uploading file. Please try again
el: Σφάλμα μεταφόρτωσης αρχείου. Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the field groups
el: Επιλέξτε το Advanced Custom Fields JSON αρχείο που θέλετε να εισαγάγετε. Όταν πατήσετε το κουμπί εισαγωγής από κάτω το ACF θα εισαγάγει τις ομάδες πεδίων.

en: Import Field Groups
el: Εισαγωγή Ομάδων Πεδίων

en: Sync
el: Συγχρονισμός

en: Select %s
el: Επιλογή %s

en: Duplicate
el: Δημιουργία αντιγράφου

en: Duplicate this item
el: Δημιουργία αντιγράφου αυτού του στοιχείου

en: Description
el: Περιγραφή

en: Sync available
el: Διαθέσιμος συγχρονισμός

en: Field group synchronised. | %s field groups synchronised.
el[0]: Η ομάδα πεδίων συγχρονίστηκε.
el[1]: %s ομάδες πεδίων συγχρονίστηκαν.

en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
el[0]: Δημιουργήθηκε αντίγραφο της ομάδας πεδίων.
el[1]: Δημιουργήθηκαν αντίγραφα %s ομάδων πεδίων.

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Ενεργό <span class="count">(%s)</span>
el[1]: Ενεργά <span class="count">(%s)</span>

en: Review sites & upgrade
el: Ανασκόπηση ιστοτόπων & αναβάθμιση

en: Upgrade Database
el: Αναβάθμιση Βάσης Δεδομένων

en: Move Field
el: Μετακίνηση Πεδίου

en: Please select the destination for this field
el: Παρακαλούμε επιλέξτε τον προορισμό γι' αυτό το πεδίο

note: translators: Confirmation message once a field has been moved to a different field group.
en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
el: Το πεδίο %1$s μπορεί πλέον να βρεθεί στην ομάδα πεδίων %2$s

en: Move Complete.
el: Η Μετακίνηση Ολοκληρώθηκε.

en: Active
el: Ενεργό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Location
el: Τοποθεσία

en: copy
el: αντιγραφή

en: (this field)
el: (αυτό το πεδίο)

en: Checked
el: Επιλεγμένο

en: Move Custom Field
el: Μετακίνηση Προσαρμοσμένου Πεδίου

en: No toggle fields available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία εναλλαγής

en: Field group title is required
el: Ο τίτλος του field group είναι απαραίτητος

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
el: Αυτό το πεδίο δεν μπορεί να μετακινηθεί μέχρι να αποθηκευτούν οι αλλαγές του

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
el: Το αλφαριθμητικό "field_" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην αρχή ενός ονόματος πεδίου

en: Field group draft updated.
el: Το πρόχειρο field group ενημερώθηκε

en: Field group scheduled for.
el: Το field group προγραμματίστηκε.

en: Field group submitted.
el: Το field group καταχωρήθηκε.

en: Field group saved.
el: Το field group αποθηκεύτηκε.

en: Field group published.
el: Το field group δημοσιεύθηκε.

en: Field group deleted.
el: Το field group διαγράφηκε.

en: Field group updated.
el: Το field group ενημερώθηκε.

en: Tools
el: Εργαλεία

en: is not equal to
el: δεν είναι ίσο με

en: is equal to
el: είναι ίσο με

en: Forms
el: Φόρμες

en: Page
el: Σελίδα

en: Post
el: Άρθρο

en: Relational
el: Υπό Συνθήκες

en: Choice
el: Επιλογή

en: Basic
el: Βασικό

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Field type does not exist
el: Ο τύπος πεδίου δεν υπάρχει

en: Spam Detected
el: Άνιχνεύθηκε Spam

en: Post updated
el: Το άρθρο ενημερώθηκε

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Validate Email
el: Επιβεβαίωση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Title
el: Τίτλος

en: Edit field group
el: Επεξεργασία field group

en: Selection is less than
el: Η επιλογή να είναι μικρότερη από

en: Selection is greater than
el: Η επιλογή να είναι μεγαλύτερη από

en: Value is less than
el: Η τιμή να είναι μικρότερη από

en: Value is greater than
el: Η τιμή να είναι μεγαλύτερη από

en: Value contains
el: Η τιμη να περιέχει

en: Value matches pattern
el: Η τιμή να ικανοποιεί το μοτίβο

en: Value is not equal to
el: Η τιμή να μην είναι ίση με

en: Value is equal to
el: Η τιμή να είναι ίση με

en: Has no value
el: Να μην έχει καμία τιμή

en: Has any value
el: Να έχει οποιαδήποτε τιμή

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουροι;

en: %d fields require attention
el: %d πεδία χρήζουν προσοχής

en: 1 field requires attention
el: 1 πεδίο χρήζει προσοχής

en: Validation failed
el: Ο έλεγχος απέτυχε

en: Validation successful
el: Ο έλεγχος πέτυχε

en: Restricted
el: Περιορισμένος

en: Collapse Details
el: Σύμπτυξη Λεπτομερειών

en: Expand Details
el: Ανάπτυξη Λεπτομερειών

en: Uploaded to this post
el: Να έχουν μεταφορτωθεί σε αυτή την ανάρτηση

[ctx: verb]
en: Update
el: Ενημέρωση

[ctx: verb]
en: Edit
el: Επεξεργασία

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
el: Οι αλλαγές που έχετε κάνει θα χαθούν αν φύγετε από αυτή τη σελίδα.

en: File type must be %s.
el: Ο τύπος του πεδίου πρέπει να είναι %s.

en: or
el: ή

en: File size must not exceed %s.
el: Το μέγεθος του αρχείου πρέπει να το πολύ %s.

en: File size must be at least %s.
el: Το μέγεθος το αρχείου πρέπει να είναι τουλάχιστον %s.

en: Image height must not exceed %dpx.
el: Το ύψος της εικόνας πρέπει να είναι το πολύ %dpx.

en: Image height must be at least %dpx.
el: Το ύψος της εικόνας πρέπει να είναι τουλάχιστον %dpx.

en: Image width must not exceed %dpx.
el: Το πλάτος της εικόνας πρέπει να είναι το πολύ %dpx.

en: Image width must be at least %dpx.
el: Το πλάτος της εικόνας πρέπει να είναι τουλάχιστον %dpx.

en: (no title)
el: (χωρίς τίτλο)

en: Full Size
el: Πλήρες μέγεθος

en: Large
el: Μεγάλο

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: (no label)
el: (χωρίς ετικέτα)

en: Sets the textarea height
el: Θέτει το ύψος του πεδίου κειμένου

en: Rows
el: Γραμμές

en: Text Area
el: Πεδίο κειμένου πολλών γραμμών

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
el: Εμφάνιση επιπλέον πεδίου checkbox που εναλλάσσει όλες τις επιλογές

en: Save 'custom' values to the field's choices
el: Αποθήκευση των 'custom' τιμών στις επιλογές του πεδίου

en: Allow 'custom' values to be added
el: Να επιτρέπεται η προσθήκη 'custom' τιμών

en: Add new choice
el: Προσθήκη νέας τιμής

en: Toggle All
el: Εναλλαγή Όλων

en: Allow Archives URLs
el: Να Επιτρέπονται τα URL των Archive

en: Archives
el: Archive

en: Page Link
el: Σύνδεσμος Σελίδας

en: Add
el: Προσθήκη

en: Name
el: Όνομα

en: %s added
el: %s προστέθηκε

en: %s already exists
el: %s υπάρχει ήδη

en: User unable to add new %s
el: Ο Χρήστης δεν ήταν δυνατό να προσθέσει νέο %s

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term Object
el: Object όρου

en: Load value from posts terms
el: Φόρτωση τιμής από τους όρους της ανάρτησης

en: Load Terms
el: Φόρτωση Όρων

en: Connect selected terms to the post
el: Σύνδεση επιλεγμένων όρων στο άρθρο

en: Save Terms
el: Αποθήκευση Όρων

en: Allow new terms to be created whilst editing
el: Να επιτρέπεται η δημιουργία νέων όρων κατά την επεξεργασία

en: Create Terms
el: Δημιουργία Όρων

en: Radio Buttons
el: Radio Button

en: Single Value
el: Μοναδική Τιμή

en: Multi Select
el: Πολλαπλή Επιλογή

en: Multiple Values
el: Πολλαπλές Τιμές

en: Select the appearance of this field
el: Επιλέξτε την εμφάνιση αυτού του πεδίου

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Select the taxonomy to be displayed
el: Επιλέξτε την ταξινομία οπυ θέλετε να εμφανιστεί

[ctx: No Terms]
en: No %s
el: Κανένα %s

en: Value must be equal to or lower than %d
el: Η τιμή πρέπι να είναι ίση ή μικρότερη από %d

en: Value must be equal to or higher than %d
el: Η τιμή πρέπει να είναι ίση ή μεγαλύτερη από %d

en: Value must be a number
el: Η τιμή πρέπει να είναι αριθμός

en: Number
el: Αριθμός

en: Save 'other' values to the field's choices
el: Αποθήκευση των "άλλων" τιμών στις επιλογές του πεδίου

en: Add 'other' choice to allow for custom values
el: Προσθήκη επιλογής "άλλο" ώστε να επιτρέπονται προσαρμοσμένες τιμές

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
el: Προσδιορίστε ένα σημείο άκρου στο οποίο το προηγούμενο accordion κλείνει. Αυτό δε θα είναι κάτι ορατό.

en: Allow this accordion to open without closing others.
el: Επιτρέψτε σε αυτό το accordion να ανοίγει χωρίς να κλείνουν τα άλλα.

en: Multi-expand
el: Πολλαπλό Άνοιγμα

en: Display this accordion as open on page load.
el: Αυτό το accordion να είναι ανοιχτό κατά τη φόρτωση της σελίδας.

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Accordion
el: Ακορντεόν

en: Restrict which files can be uploaded
el: Περιορίστε τα είδη των αρχείων που επιτρέπονται για μεταφόρτωση

en: File ID
el: ID Αρχείου

en: File URL
el: URL Αρχείου

en: File Array
el: Array Αρχείων

en: Add File
el: Προσθήκη Αρχείου

en: No file selected
el: Δεν επιλέχθηκε αρχείο

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Update File
el: Ενημέρωση Αρχείου

en: Edit File
el: Επεξεργασία Αρχείου

en: Select File
el: Επιλογή Αρχείου

en: File
el: Αρχείο

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Specify the value returned
el: Προσδιορίστε την επιστρεφόμενη τιμή

en: Use AJAX to lazy load choices?
el: Χρήση AJAX για τη φόρτωση των τιμών με καθυστέρηση;

en: Enter each default value on a new line
el: Εισαγάγετε την κάθε προεπιλεγμένη τιμή σε μια νέα γραμμή

[ctx: verb]
en: Select
el: Επιλέξτε

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
el: Η φόρτωση απέτυχε

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
el: Αναζήτηση&hellip;

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
el: Φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων&hellip;

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
en: You can only select %d items
el: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο %d αντικείμενα

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
el: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο 1 αντικείμενο

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
en: Please delete %d characters
el: Παρακαλούμε διαγράψτε %d χαρακτήρες

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
el: Παρακαλούμε διαγράψτε 1 χαρακτήρα

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
en: Please enter %d or more characters
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε %d ή περισσότερους χαρακτήρες

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε 1 ή περισσότερους χαρακτήρες

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
el: Δε βρέθηκαν αποτελέσματα που να ταιριάζουν

[ctx: Select2 JS matches_n]
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
el: Υπάρχουν %d αποτελέσματα διαθέσιμα, χρησιμοποιήσετε τα πλήκτρα πάνω και κάτω για να μεταβείτε σε αυτά.

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
el: Ένα αποτέλεσμα είναι διαθέσιμο, πατήστε enter για να το επιλέξετε.

[ctx: noun]
en: Select
el: Επιλογή

en: User ID
el: ID Χρήστη

en: User Object
el: Object Χρήστη

en: User Array
el: Array Χρήστη

en: All user roles
el: Όλοι οι ρόλοι χρηστών

en: Filter by role
el: Φιλτράρισμα κατά ρόλο

en: User
el: Χρήστης

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Select Color
el: Επιλογή Χρώματος

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Color Picker
el: Επιλογέας Χρωμάτων

[ctx: Date Time Picker JS pmTextShort]
en: P
el: ΜΜ

[ctx: Date Time Picker JS pmText]
en: PM
el: ΜΜ

[ctx: Date Time Picker JS amTextShort]
en: A
el: ΠΜ

[ctx: Date Time Picker JS amText]
en: AM
el: ΠΜ

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
el: Επιλογή

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
el: Τώρα

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
el: Ζώνη Ώρας

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
el: Μικροδευτερόλεπτο

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
el: Χιλιοστό του δευτερολέπτου

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
el: Δευτερόλεπτο

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
el: Λεπτό

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
el: Ώρα

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
el: Ώρα

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
el: Επιλέξτε Ώρα

en: Date Time Picker
el: Επιλογέας Ημερομηνίας και Ώρας

en: Left aligned
el: Αριστερή στοίχιση

en: Top aligned
el: Στοίχιση στην κορυφή

en: Placement
el: Τοποθέτηση

en: Tab
el: Καρτέλα

en: Value must be a valid URL
el: Η τιμή πρέπει να είναι ένα έγκυρο URL

en: Link URL
el: Σύνδεσμος URL

en: Opens in a new window/tab
el: Ανοίγει σε νέο παράθυρο/καρτέλα

en: Select Link
el: Επιλογή Συνδέσμου

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Step Size
el: Μέγεθος Βήματος

en: Maximum Value
el: Μέγιστη Τιμή

en: Minimum Value
el: Ελάχιστη Τιμή

en: Range
el: Εύρος

en: Both (Array)
el: Και τα δύο (Array)

en: Label
el: Ετικέτα

en: Value
el: Τιμή

en: Vertical
el: Κατακόρυφα

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: red : Red
el: κόκκινο : Κόκκινο

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
el: Για μεγαλύτερο έλεγχο μπορείτε να δηλώσετε μια τιμή και μια ετικέτα ως εξής:

en: Enter each choice on a new line.
el: Προσθέστε κάθε επιλογή σε μια νέα γραμμή.

en: Choices
el: Επιλογές

en: Button Group
el: Ομάδα Κουμπιών

en: Select multiple values?
el: Επιλογή πολλαπλών τιμών;

en: Allow Null?
el: Να επιτρέπονται Null;

en: Parent
el: Γονέας

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
el: Ο TinyMCE δε θα αρχικοποιηθεί έως ότου ο χρήστης κλικάρει το πεδίο

en: Delay initialization?
el: Καθυστέρηση αρχικοποίησης;

en: Show Media Upload Buttons?
el: Εμφάνιση Κουμπιών Μεταφόρτωσης Πολυμέσων;

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: Text Only
el: Μόνο Κείμενο

en: Visual Only
el: Μόνο Οπτικός

en: Visual & Text
el: Οπτικός & Κείμενο

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Click to initialize TinyMCE
el: Κάνετε κλικ για να αρχικοποιηθεί ο TinyMCE

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
el: Κείμενο

en: Visual
el: Οπτικός

en: Wysiwyg Editor
el: Επεξεργαστής Wysiwyg

en: Value must not exceed %d characters
el: Η τιμή πρέπει να μην ξεπερνά τους %d χαρακτήρες

en: Leave blank for no limit
el: Αφήστε κενό για να μην υπάρχει όριο

en: Character Limit
el: Όριο Χαρακτήρων

en: Appears after the input
el: Εμφανίζεται μετά το πεδίο εισαγωγής

en: Append
el: Προσάρτηση στο τέλος

en: Appears before the input
el: Εμφανίζεται πριν το πεδίο εισαγωγής

en: Prepend
el: Προσάρτηση στην αρχή

en: Appears within the input
el: Εμφανίζεται εντός του πεδίου εισαγωγής

en: Placeholder Text
el: Υποκατάστατο Κείμενο

en: Appears when creating a new post
el: Εμφανίζεται κατά τη δημιουργία νέου post

en: Text
el: Κείμενο

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
el[0]: Το %1$s απαιτεί τουλάχιστον %2$s επιλογή
el[1]: Το %1$s απαιτεί τουλάχιστον %2$s επιλογές

en: Maximum posts
el: Μέγιστο πλήθος post

en: Minimum posts
el: Ελάχιστο πλήθος post

en: Featured Image
el: Επιλεγμένη Εικόνα

en: Selected elements will be displayed in each result
el: Τα επιλεγμένα αντικείμενα θα εμφανίζονται σε κάθε αποτέλεσμα

en: Elements
el: Αντικείμενα

en: Taxonomy
el: Ταξινομία

en: Post Type
el: Τύπος Άρθρου

en: Filters
el: Φίλτρα

en: All taxonomies
el: Όλες οι Ταξινομίες

en: Filter by Taxonomy
el: Φιλτράρισμα κατά Ταξινομία

en: All post types
el: Όλοι οι τύποι άρθρων

en: Filter by Post Type
el: Φιλτράρισμα κατά Τύπο Άρθρου

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Select taxonomy
el: Επιλογή ταξινομίας

en: Select post type
el: Επιλογή τύπου άρθρου

en: No matches found
el: Δεν βρέθηκαν αντιστοιχίες

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Maximum values reached ( {max} values )
el: Αγγίξατε το μέγιστο πλήθος τιμών ( {max} τιμές )

en: Relationship
el: Σχέση

en: Comma separated list. Leave blank for all types
el: Λίστα διαχωρισμένη με κόμμα. Αφήστε κενό για όλους τους τύπους

en: Allowed file types
el: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Restrict which images can be uploaded
el: Περιορίστε ποιες εικόνες μπορούν να μεταφορτωθούν

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Uploaded to post
el: Μεταφορτώθηκε στο άρθρο

en: All
el: Όλα

en: Limit the media library choice
el: Περιορισμός της επιλογής βιβλιοθήκης πολυμέσων

en: Library
el: Βιβλιοθήκη

en: Preview Size
el: Μέγεθος Προεπισκόπησης

en: Image URL
el: URL Εικόνας

en: Specify the returned value on front end
el: Προσδιορίστε την επιστρεφόμενη τιμή παρουσίασης

en: Return Value
el: Επιστρεφόμενη Τιμή

en: Add Image
el: Προσθήκη Εικόνας

en: No image selected
el: Δεν επιλέχθηκε εικόνα

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: All images
el: Όλες οι εικόνες

en: Update Image
el: Ενημέρωση Εικόνας

en: Edit Image
el: Επεξεργασία Εικόνας

en: Select Image
el: Επιλογή Εικόνας

en: Image
el: Εικόνα

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
el: Να επιτρέπεται η HTML markup να παρουσιαστεί ως ορατό κείμενο αντί να αποδοθεί

en: No Formatting
el: Χωρίς Μορφοποίηση

en: Automatically add &lt;br&gt;
el: Αυτόματη προσθήκη &lt;br&gt;

en: Automatically add paragraphs
el: Αυτόματη προσθήκη παραγράφων

en: Controls how new lines are rendered
el: Ελέγχει πώς αποδίδονται οι αλλαγές γραμμής

en: New Lines
el: Αλλαγές Γραμμής

en: Week Starts On
el: Η Εβδομάδα Αρχίζει Την

en: The format used when saving a value
el: Η μορφή που χρησιμοποιείται στην αποθήκευση μιας τιμής

en: Save Format
el: Μορφή Αποθήκευσης

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
el: ΣΚ

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
el: Προηγούμενο

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
el: Επόμενο

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
el: Σήμερα

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
el: Ολοκλήρωση

en: Date Picker
el: Επιλογέας Ημερομηνίας

en: Width
el: Πλάτος

en: Embed Size
el: Διαστάσεις Embed

en: Enter URL
el: Εισάγετε URL

en: Text shown when inactive
el: Κείμενο που εμφανίζεται όταν είναι ανενεργό

en: Off Text
el: Ανενεργό Κείμενο

en: Text shown when active
el: Κείμενο που εμφανίζεται όταν είναι ενεργό

en: On Text
el: Ενεργό Κείμενο

en: Stylized UI
el: Στυλιζαρισμένο

en: Default Value
el: Προεπιλεγμένη Τιμή

en: Displays text alongside the checkbox
el: Εμφανίζει κείμενο δίπλα στο πεδίο επιλογής

en: Message
el: Μήνυμα

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: Row
el: Γραμμή

en: Table
el: Πίνακας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Specify the style used to render the selected fields
el: Επιλογή του στυλ που θα χρησιμοποιηθεί για την εμφάνιση των επιλεγμένων πεδίων

en: Layout
el: Διάταξη

en: Sub Fields
el: Υποπεδία

en: Group
el: Ομάδα

en: Customize the map height
el: Τροποποίηση ύψους χάρτη

en: Height
el: Ύψος

en: Set the initial zoom level
el: Ορισμός αρχικού επιπέδου μεγέθυνσης

en: Zoom
el: Μεγέθυνση

en: Center the initial map
el: Κεντράρισμα αρχικού χάρτη

en: Center
el: Κεντράρισμα

en: Search for address...
el: Αναζήτηση διεύθυνσης...

en: Find current location
el: Εύρεση τρέχουσας τοποθεσίας

en: Clear location
el: Καθαρισμός τοποθεσίας

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Sorry, this browser does not support geolocation
el: Λυπούμαστε, αυτός ο περιηγητής δεν υποστηρίζει λειτουργία γεωεντοπισμού

en: Google Map
el: Χάρτης Google

en: The format returned via template functions
el: Ο τύπος που επιστρέφεται μέσω των template functions

en: Return Format
el: Επιστρεφόμενος Τύπος

en: Custom:
el: Προσαρμοσμένο:

en: The format displayed when editing a post
el: Ο τύπος που εμφανίζεται κατά την επεξεργασία ενός post

en: Display Format
el: Μορφή Εμφάνισης

en: Time Picker
el: Επιλογέας Ώρας

note: translators: counts for inactive field groups
en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Ανενεργό <span class="count">(%s)</span>
el[1]: Ανενεργά <span class="count">(%s)</span>

en: No Fields found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν Πεδία στα Διεγραμμένα

en: No Fields found
el: Δεν βρέθηκαν Πεδία

en: Search Fields
el: Αναζήτηση Πεδίων

en: View Field
el: Προβολή Πεδίων

en: New Field
el: Νέο Πεδίο

en: Edit Field
el: Επεξεργασία Πεδίου

en: Add New Field
el: Προσθήκη Νέου Πεδίου

en: Field
el: Πεδίο

en: Fields
el: Πεδία

en: No Field Groups found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν Ομάδες Πεδίων στα Διεγραμμένα

en: No Field Groups found
el: Δεν βρέθηκαν Ομάδες Πεδίων

en: Search Field Groups
el: Αναζήτηση Ομάδων Πεδίων

en: View Field Group
el: Προβολή Ομάδας Πεδίων

en: New Field Group
el: Νέα Ομάδα Πεδίων

en: Edit Field Group
el: Επεξεργασίας Ομάδας Πεδίων

en: Add New Field Group
el: Προσθήκη Νέας Ομάδας Πεδίων

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Field Group
el: Ομάδα Πεδίου

en: Field Groups
el: Ομάδες Πεδίων

note: Description of the plugin
en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
el: Προσαρμόστε το WordPress με ισχυρά, επαγγελματικά και εύχρηστα πεδία.
